Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

GOŚCIE Z ANGLII

NIECODZIENNA WIZYTA

18 lutego 2009 roku z inicjatywy Pastora Zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim Tomasza Mańko oraz Rotary Club z Warszawy odbyło się w naszej szkole spotkanie z młodzieżą z Anglii.

Bariera językowa nie sprawiła dzieciakom (prawie) żadnego problemu w nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z tak oryginalnymi gośćmi. Najpierw pani dyrektor Teresa Łukaszczuk podjęła ich herbatką oraz smacznym "co nie co", następnie gościliśmy naszych przyjaciół podczas zajęć lekcyjnych, aby na koniec w spotkaniu o charakterze "plenarnym" wymienić doswiadczenia i wiedzę o życiu szkolnym w obydwu naszych - tak dalekich sobie, a dziś jakże bliskich krajach.

Padły dziesiątki pytań o tak szerokim spektrum tematów, kalibru semantycznego i intelektualnego, że trudno ująć to w lapidarnej i niepozbawionej określeń egzotycznej proweniencji leksemów.

To jest żart - podkreślić wężykiem!