2008 / 2009

"KANGUR MATEMATYCZNY"

19 marca 2009 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny" oraz po raz pierwszy w konkursie "Kangurek". W tym roku do zmagań z problemami matematycznymi przystąpiło aż 19 śmiałków.

Już sam udział w konkursie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i porównanie wyników z innymi jest sukcesem. Lecz najbardziej wymierny sukces odniósł uczeń klasy piątej Maciej Mazurek. Zdobywając 105 punktów uzyskał 6 miejsce i otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik oraz nagrodę rzeczową o wartości 150 złotych.

GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY

28 kwietnia 2009 roku z okazji Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Białej odbył się V Gminny Turniej Ekologiczny. Wzięło w nim udział jedenaście 3- osobowych zespołów ze szkół podstawowych Gminy Radzyń Podlaski.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, przygotowywane przez panią Ewę Kondraszuk, które w eliminacjach szkolnych zajęły pierwsze miejsca. Zespół w składzie: Izabela Bober (kl. VI), Magdalena Gulewska (kl. VI) i Daniel Zając (kl. V) zajął w turnieju III miejsce.

"MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Takie hasło przyświecało zorganizowanemu przez Galerię "Oranżeria" działającą w Radzyńskim Ośrodku Kultury i Rekreacji oraz Starostwo Powiatowe plastycznym konkursie powiatowym.

16 lutego 2009 roku nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Organizatorzy - a szczególnie wysokie Jury powołane spośród składu merytorycznych pracowników Galerii wyróżniło tytułem laureata Sylwestra Palicę z klasy I przygotowanego przez wychowawczynie tejże klasy, panią Barbarę Jończak.

Talentów plastycznych - podobnie jak innych - mamy w Żabikowie więcej, ale widocznie w Radzyniu nie na wszystkich naszych artystach potrafili tym razem się poznać.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "OBRAZY Z SIENKIEWICZOWSKICH DZIEŁ"

Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Zabielu, a 23 stycznia 2009 roku w tamtejszej placówce  odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. Spośród naszych reprezentantów Klaudia Borysiuk z kl. V zajęła pierwsze miejsce, a Katarzyna Sławińska z kl. V - trzecie. Opiekę artystyczną nad małymi malarkami sprawowała pani  Ewa Kondraszuk.