Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

II MIEJSKO - GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

29 maja w samo południe wystartowała impreza związana z uwieńczeniem laureatów tegorocznej edycji Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego.

Pani dyrektor szkoły Teresa Łukaszczuk, po powitaniu gości z Urzędu Gminy z reprezentującym Wójta Mirosława Kałuskiego Danielem Grochowskim dyrektorów szkół, nauczycieli i Mistrzów Ortografii, i redaktorów prasy lokalnej, wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez samorządy miasta i gminy Radzyń Podlaski. Odbyło się to przy stosownym blasku fleszów.

Podziękowania otrzymali też nauczyciele, których liczna grupa z terenu miasta i gminy pracowała nad jak najlepszym przygotowaniem uczniów do konkursu, w którym nie o wygraną przecież chodzi, a o poniesienie tego poziomu, co to kultury języka i kultury ogólnej zarazem dotyczy. Zapewne trzymając się tejże właśnie idei,uczniowie z Żabikowa tym razem w konkursie nie zabłysnęli byli jakoś ....

Za to uświetnili uroczystość zabawnymi rymowankami na tematy ortograficzne oraz dowcipnymi cytatami z uczniowskich zeszytów i dzienniczków a także fragmentami spontanicznej nauczycielskiej "aktywności językowej", która wszakże zaiste oryginalna bywa. Część artystyczną zaprezentowali szóstoklasiści pod wodzą swego wychowawcy Andrzeja Kotyły i trzecioklasiści przygotowani przez panią Katarzynę Mikulską.

Na koniec skorzystaliśmy z atrakcji głównej tj. pieczonego prosiaka, którego ponad150 osobowa grupa uczestników imprezy skonsumowała w całości na ciepło. Ciepło tego dnia nie było, toteż wszystko odbyło się w sali gimnastycznej, ale rozgrzała nas herbatka i gorąca atmosfera zdrowej rywalizacji.