Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Na wakacje!

Wszystkie prognozy wskazują, że udane wakacje będzie miała zdecydowana większość uczniów Szkoły Podstawowej w Żabikowie. Do następnej klasy przeszli bowiem wszyscy - oprócz jednego, który za nic nie chciał być promowany i uczynił w tym celu wszystko co było możliwe.

Upływający rok szkolny pożegnaliśmy w piątek 19 czerwca jak należy - akademią. Piątoklasiści pod wodzą swego wychowawcy Jana Kondraszuka przygotowali dowcipny pożegnalny program sceniczny ze skeczami i piosenkami na właściwą okoliczność. Nie było to pożegnanie smutne, lecz pełne refleksyjnego humoru, z którego cząsteczka dostała się także dostojnym pedagogom.

Wzruszona pani dyrektor Teresa Łukaszczuk - po soczystym przemówieniu - wręczyła masę dyplomów i nagród książkowych za udział oraz osiągnięcia w licznych konkursach - przedmiotowych, ortograficznych, ekologicznych, literackich, plastycznych etc, etc. Było tego bez liku, aż się trochę poplątało, ale każdy dostał to, co mu się należało - nawet niektórzy nauczyciele.

Odchodzącej dwunastce absolwentów młodsi koledzy z kl. V wręczyli kolorowe i puchate maskotki - kurzołapki (tak przynajmniej nazwał je jeden stary polonista i to nie ze względu na domniemane pokrewieństwo tychże z kurami). Szóstoklasiści zaś przygotowali - poza pięknym przemówieniem i lawiną podziękowań - cudowne kwiaty, które zawsze cieszą każdego nauczyciela.

Rodzice, spośród których wielu otrzymało listy gratulacyjne w związku z sukcesami dzieci, także podziękowali pedagogom za ich całoroczny trud. W ich imieniu przemawiał i wręczał bukiet sam przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Mazurek - przy okazji tata Maćka Mazurka - najlepszego ucznia szkoły, który jako jedyny z naszej placówki za swe wyniki otrzymał (istotną w swym wymiarze) nagrodę pieniężną ufundowaną przez wójta Gminy Radzyń Podlaski - Mirosława Kałuskiego.

Wszystko było jak trzeba - był hymn, były przemówienia, piękna dekoracja, galowe stroje (wszyscy nauczyciele faceci w kompletnych garniturach!), część artystyczna ... a i tak było sympatycznie.

A poczęstunek był w przeddzień i przygotowali go z okazji pożegnania klas szóstych rodzice absolwentów. Było miło, smacznie i wesoło. Przybyła poprzednia dyrektor szkoły Danuta Wachnik, która - jak wszyscy życzyła opuszczającym podstawówkę sukcesów w nieodległym gimnazjum.

Fajnie jest iść na wakacje - powiedział mi jeden chłopiec z klasy czwartej. Fajnie, a jeszcze fajniej, gdy odpoczynek to zasłużony i poparty solidnym świadectwem.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Żabikowie tego roku szkolnego nie zmarnowali.

Zespól nauczycielski podsumuje efekty swojego wysiłku na planarnym posiedzeniu Rady Pedagogicznej, które dyrektorka szkoły zwołała na poniedziałek 22 czerwca. Do zobaczenia we wrzesniu! Miłego lata!