DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

OSZCZĘDZAJĄ BOGACI, NAM TAKŻE SIĘ OPŁACI!

24 kwietnia 2009 roku Opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności, pani Barbara Jończak wręczyła upominki za systematyczne oszczędzanie członkom szkolnego SKO ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim.

Był też mini konkurs. Pytania dotyczyły SKO, BS i ogólnie znaczenia pieniądza w życiu indywidualnego człowieka i społeczeństw na przestrzeni dziejów. Trzeba przyznać, że przekonanie o tym, że pieniądze szczęścia nie dają, nie jest dominujące wśród poglądów reprezentowanych przez żabikowską społeczność uczniowską.

Wychowawczy charakter tej imprezy skupiał się jednak na ugruntowywaniu nawyków właściwego gospodarowania zasobami pieniężnymi - choćby w wymiarze kieszonkowego. Atrakcyjność wręczanych gadżetów i mila atmosfera jak zwykle wytworzona przez organizatorkę akcji sprawiły, że efekt wychowawczy uroczystości - przynajmniej w zadowalającej części - został osiągnięty.