DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca całą szkołą wsiedliśmy do autokaru, by pojechać na sympatyczny festyn.

O godz. 9. 30 nastąpiło rozpoczęcie zabawy, na którą zaprosili prawie 1000 dzieci z rożnych szkół panowie: Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Sławomir Kalicki, Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki i Starosta Radzyński Jerzy Kułak.

Informację o atrakcjach przedstawił prowadzący festyn Andrzej Kotyła. A było ich wiele: cztery sponsorowane konkursy plastyczne, rywalizacja sportowa, pokazy strażackie - uwolnienie ofiary wypadku drogowego z samochodu, rozwinięcie linii pożarowej, gaszenie płonącego samochodu, policyjna akcja zatrzymania pirata drogowego, ognisko,grill z kiełbaskami, pączki, desery, porcja dobrej muzyki, dmuchane zjeżdżalnie, bandżi, karetka pogotowia i pokaz ratownictwa medycznego, drabina strażacka z możliwością skorzystania z "przejażdżki do Nieba", konie, bryczka, przejażdżki po okolicy.

Atrakcją byliśmy też my! Występy uczniów SP w Żabikowie, którzy przedstawili krótki, aczkolwiek nieco żartobliwy program poetycki o uczniowskich perypetiach z pisownią oraz pokaz gimnastyczny przygotowany pod kierunkiem nauczyciela wf - Pawła Ślusarczyka wzbudziły niekłamany aplauz. Ci z nas, którzy byli tego dnia aktywni, obdarowani zostali drobnymi upominkami, a wszyscy poczęstowani kiełbaskami i słodkim co nieco.

Bawiliśmy się przez kilka godzin - szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.