Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

FERIE ZIMOWE

W pierwszych dniach ferii zimowych (2 - 4 lutego 2015 r.) Szkoła Podstawowa w Żabikowie zaoferowała swoim uczniom ciekawy program zajęć rekreacyjno-kulturalno-sportowo-edukacyjnych.

SPORA GROMADKA DZIECIAKÓW NIE NUDZIŁA SIĘ W DOMU

Uczestnikami zimowiska byli uczniowie klas I - VI Szkoły Podstawowej w Żabikowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w ogólnej liczbie 21. Program zimowiska został opracowany przez nauczycieli i uwzględnił wszechstronny rozwój dzieci. Miało to na celu przede wszystkim zapewnienie atrakcyjnych form spędzenia czasu wolnego w okresie początkowym ferii zimowych a także aktywny i wszechstronny rozwój dzieci, kształtowanie nawyków zdrowego stylu zachowań.
Próbowaliśmy osiągnąć te cele poprzez różne formy zajęć, a zwłaszcza: zawody sportowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, pływanie, tenis stołowy), konkursy plastyczne, literackie, seanse filmowe i spektakle teatralne, rytmika, taniec, zabawy z tablicą interaktywną i zajęcia komputerowe, łamigłówki językowe i matematyczne, pogadanki o ekologii i bezpieczeństwie.
Bogaty program zajęć zrealizowała grupa nauczycieli tutejszej placówki w osobach: Anny Struczyk, Anny Koczkodaj, Katarzyny Mikulskiej, Marty Chruścik, Anny Ochnio, Katarzyny Stolarczyk, Jana Kondraszuka, Natalii Trochonowicz, Violetty Piotrowskiej, a wszystko to pod wodzą i czujnym okiem pani dyrektor Teresy Łukaszczuk.