SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 21 września 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabikowie włączyli się w Akcję Sprzątania Świata.

W dniu 21 września 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabikowie włączyli się w Akcję Sprzątania Świata.

Jak co roku wyposażeni w rękawiczki i worki posprzątali teren wokół szkoły, pobliski park oraz boisko.

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów  i lokalnej społeczności.

Akcja przebiegła sprawnie. Uczniowie z dużym zapałem podjęli się zadania i zebrali kilka worków śmieci. Pogada sprzyjała, było słonecznie i bardzo ciepło w związku z tym humory dopisywały. Powyższe działania będziemy podejmować, aby zmieniać nawyki uczniów i przyczyniać się do ochrony przyrody wokół nas.

Autor: Aneta Sałaga