Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia 2015 r. Dzień Babci i Dziadka przebiegał w Szkole Podstawowej w Żabikowie szczególnie uroczyście.
GODNIE UCZCILIŚMY SENIORÓW ...
... z inicjatywy  - tym razem - Rodziców! Wzruszenie malowało się na dojrzałych obliczach Babć i Dziadków zaproszonych do naszej szkoły na uroczystość z okazji dorocznego Ich święta. A przybyło liczne grono, które zasiadło za obszernym stołem a to dla poczęstunku, a to dla obejrzenia prawdziwego spektaklu poezji i piosenek starszemu pokoleniu poświęconych.
Wykonali je nie bez małej tremy, ale z determinacją uczniowie klas młodszych, "zerowiaki" i przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań: Anny Koczkodaj (kl. III), Katarzyny Mikulskiej (kl. II), Marty Chruścik (oddział przedszkolny) i Natalii Trochonowicz (kl. 0). Liczna zatem była rzesza wykonawców, którym dzielnie przewodziła solistka Sandra Wągrodna - nasz szkolny słowiczek.
Po przyjętym rzęsistymi oklaskami koncercie życzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła Weronika Ochniówna z kl VI, a w imieniu grona nauczycielskiego - Pani Dyrektor - Teresa Łukaszczuk, która także podziękowała małym artystom i ich pedagogom za udany występ i włożony trud.
Potem zasiedliśmy wspólnie przy biesiadnym stole uginającym się od miejscowych wypieków, by pogwarzyć przy kawce i herbatce o przeszłości i czasach teraźniejszych. Atmosfera szczególnie miła i refleksja niżej podpisanego: Jakoś dziwnie dobrze czułem się w tym towarzystwie!