Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

GMINNE ZAWODY W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

17 kwietnia ( środa) o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłkę Nożną dziewcząt i chłopców.

Organizatorem rozgrywek była szkoła podstawowa w Branicy. Zainteresowanie tą dyscypliną sportu było bardzo duże, ponieważ do rywalizacji przystąpiły reprezentacje ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy: 7 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt; nie dotarły zawodniczki z Białej i Białki.

Mecze toczyły się równolegle na dwóch boiskach. Spotkania w grupie dziewcząt rozgrywały się systemem każdy z każdym, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Drużyna chłopców: Fajkowski Bartosz, Izdebski Mateusz, Kałuski Jakub (kl. VI), Siemionek Dawid, Kwapiszewski Mateusz (kl. V), Buchaj Michał, Jendruchniewicz Dominik (kl. IV).
Drużyna dziewcząt: Matynkowska Ewelina, Ochnio Natalia (kl. VI), Buchaj Magdalena, Matynkowska Aleksandra (kL. V), Golanko Sandra, Zienkiewicz Weronika (kl. IV).

Wyniki rywalizacji:

Chłopcy:
1. Sp Biała
2. Sp Białka
3. Sp Żabików
4. Sp Zabiele
5. Sp Brzostówiec
6. Sp Branica
7. Sp Paszki

Dziewczęta:
1. Sp Brzostówiec
2. Sp Żabików
3. Sp Zabiele
4. Sp Branica
5. Sp Paszki

Sędziowali: mgr Tomasz Odrzygóźdź i mgr Monika Fijałek.

Sportowe zmagania uroczyście podsumowała pani dyrektor Teresa Łukaszczuk składając gratulacje wszystkim zespołom biorącym udział w zawodach oraz wręczając zwycięskim drużynom dyplomy.

Autor: mgr Monika Fijałek