Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

DZIEŃ MAMY

Dnia 17 maja 2013 roku w hali sportowej w Żabikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji DNIA MATKI.

Inicjatorami spotkania byli uczniowie klas I, II i III, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przeurocze przedszkolaczki.
Celem imprezy było okazanie wdzięczności, uznania i szacunku należnego każdej matce, a mottem przewodnim było widniejące na tryptyku hasło: "Dla Ciebie Mamo ...".
Spotkanie rozpoczęło dostojne wejście dzieci na salę. Słowo wstępne wygłosli Oliwia Kitrasiewicz  z kl.II i Michał Parczyński z kl.III. Następnie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane z tymże świętem.
Na zakończenie, po głośnym odśpiewaniu "Stu lat", dzieci ukłoniły się, otrzymując od wzruszonych Mam gromkie brawa. Potem wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Uczniowie z klasy II i III włączyli się do akcji "Bądź zdrowa Mamo, zbadaj się", i obdarowali swoje Mamy laurkami, zachęcając tym samym do badań profilaktycznych.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za udany występ i złożyła serdeczne życzenia zebranym Mamom.
Wszyscy byli zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Autor: mgr Anna Struczyk