Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

SPRAWDZIAN KLASY III

22 maja dziesięcioro uczniów klasy III przystąpiło do ogólnopolskiego badania wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich szkół podstawowych organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i przy jego akceptacji.

Uczniowie mieli po 40 minut na rozwiązanie sprawdzianu z języka polskiego i matematyki. W tegorocznej edycji sprawdzianu należało m.in. odpowiedzieć na pytania do tekstu o nietoperzach, dopisać określenia do podanych wyrazów oraz obliczyć ile waży łącznie 6 krasnali ogrodowych.
Dzięki przystąpieniu do badania nasza szkoła otrzyma wysokiej jakości narzędzia do rzetelnego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów, dane pozwalające na ocenę poziomu opanowania podstawowych wiadomości umiejętności uczniów ww. zakresu oraz wskazania, jak interpretować wyniki i jak je wykorzystać w doskonaleniu pracy szkoły.

Autor: mgr Teresa Łukaszczuk