Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

GMINNE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY RADZYŃ PODLASKI

29 maja 2012 r. godz.10 rozpoczęły się w lesie w okolicach Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych Gminne Zawody w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

POBIEGLIŚMY NA PRZEŁAJ.

Organizatorem współzawodnictwa była Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych, a ich miejscem - okolice szkoły czyli lasek nieopodal.
W zawodach wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych z Białki, Branicy, Brzostówca, Zabiela, Paszk i Żabikowa.
Zawody przeprowadzono w sześciu kategoriach:

• dziewczęta kl. IV, chłopcy kl. IV
  • dziewczęta kl. V, chłopcy kl. V
  • dziewczęta kl. VI, chłopcy  kl. V

Skład reprezentacji naszej szkoły stanowiło 6 zawodników pod kierunkiem nauczycielki wf Moniki Fijałek:
Mateusz Kwapiszewski i Dawid Siemionek z kl. IV, Bartosz Fajkowski, Mateusz Izdebski z kl. V, Anna Jurek i Agata Rybak z kl. VI.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

Mateusz Kwapiszewski - IV miejsce w kategorii chłopców klas IV,
Dawid Siemionek  - V miejsce w kategorii chłopców klas IV,
Bartosz Fajkowski  - III miejsce w kategorii chłopców klas V - brązowy medal, dyplom,
Mateusz Izdebski   - VI miejsce w kategorii chłopców klas V,
Anna Jurek  - VI miejsce w kategorii dziewcząt klas VI,
Agata Rybak  - III miejsce w kategorii dziewcząt klas VI - brązowy medal, dyplom.

W wyniku klasyfikacji drużynowej Szkoła w Żabikowie zajęła V miejsce na sześć startujących placówek.

Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczestnicy zawodów wspólnie piekli i jedli kiełbaski przy ognisku.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów przez dyr. Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych Krystyna Nowak wręczyła zwycięzcom dyplomy i medale w konkurencjach indywidualnych oraz puchary dla zwycięskich drużyn.
na podst. info Moniki Fijałek