Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

STARA JEDLANKA

W dniu 1 czerwca 2023r., w ramach Dnia Dziecka uczniowie z naszej Szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Parku Linowego „Leśna Ryba” w Starej Jedlance.

Celem wycieczki było upowszechnianie formaktywnego wypoczynku, integracja zespołu uczniów oraz podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej.

Park Linowy oferował kilka tras z przeszkodami rozpiętymi w różnych wysokościach nad ziemią. Nasi uczniowie pokonywali trzy trasy dostosowane do ich wieku i możliwości. Przed  tym wyzwaniem obowiązkiem każdego uczestnika było przejście krótkiego szkolenia z instruktorem Parku na temat zasad bezpieczeństwa.

Pomiędzy drzewami rozpięty jest system atrakcji, a chętni uczniowie wspinali się od drzewa do drzewa po różnego rodzaju mostkach, siatkach, kołyszących się drabinkach a nawet zjeżdżali na linie z wyższego punktu do niższego – tyrolka. Adrenalina rosła, ale choć raz powinno się doświadczyć czegoś tak ekstremalnego. Momentami było ciężko, ale prawie wszyscy dali radę.

Przejście tych tras wywołało wiele niezapomnianych wrażeń i emocji oraz było doskonałą lekcją wychowania fizycznego. O przygodzie w Parku Linowym - prawdopodobnie długo nie zapomnimy. Możemy być dumni z postawy, determinacji i wytrzymałości naszych uczniów.

Pobyt w Parku zakończyliśmy pysznym obiadem.

Większość już marzy o kolejnym wyjeździe. Z pewnością kiedyś to powtórzymy.

Autor: mgr Anna Struczyk