DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy to jedno z najważniejszych świąt w roku, które celebrowane jest na całym świecie. To wyjątkowa okazja, aby podziękować Mamom za ich ciężką pracę i bezwarunkową miłość. W naszej Szkole również zadbaliśmy o odpowiednie świętowanie tego dnia.

Z tej właśnie okazji 31 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyła się uroczystość, na którą zostały zaproszone wszystkie Mamy naszych uczniów.

Na początku wystąpiły dzieci z Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego. Przygotowane przez wychowawczynie panie: Kingę Kułak, Magdalenę Palczewską i JoannęNiebrzegowską zaśpiewały piosenkę o mamie połączoną z tańcem.

Pod okiem wychowawczyń pani Anny Struczyk i pani Katarzyny Mikulskiej wszyscy uczniowie z klasy I, II i III oraz przedstawiciele klas starszych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki i mnóstwo życzeń dla Mam. Dopełnieniem tych życzeń był niezwykle widowiskowy taniec w wykonaniu uczniów z klasy I, II i III ze specjalną dedykacją dla wszystkich Mam. Na koniec cała społeczność szkolna radośnie odśpiewała obecnym Mamusiom tradycyjne „Sto Lat”.

Piękna recytacja wierszy i wzruszające piosenki wprowadziły naszych Gości w odpowiedni nastrój. Wiele Mam ukradkiem ocierało łzy wzruszenia.

Po części artystycznej wszystkie Mamy otrzymały od swoich dzieci piękną różyczkę oraz podziękowanie w postaci słodkiego upominku.

Uroczystość pozwoliła uczniom na okazanie wdzięczności swoim Mamom. Niech Dzień Mamy trwa cały rok.

O piękną dekorację sali zadbały panie Kinga Kułak i pani Marta Niewęgłowska. Oprawę muzyczną przygotował pan Zbigniew Kania.

Autor: mgr Anna Struczyk