Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

WARSZAWA

CENTRUM NAUKI KOPERNIKA

4 października 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej, Żabikowie oraz Zespołu Szkół w Zabielu uczestniczyli w warsztatach z chemii , fizyki i robotyki w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

Były to niezwykłe lekcje chemii, fizyki, robotyki, w których czynny udział brali nasi uczniowie. Pracownicy CNK w bardzo ciekawy i prosty sposób przybliżyli wiele praw chemicznych i fizycznych, zainteresowali robotyką, wskazywali na bezpieczne stosowanie substancji w życiu codziennym, próbowali zainteresować młodzież tymi dziedzinami nauki oraz w przyszłości zapraszali do ich studiowania.

Uczniami opiekowali się nauczyciele: Bożena Niewęgłowska, Katarzyna Stolarczyk, Karol Karpysz.

Z jakim zainteresowaniem pracowali na warsztatach nasi uczniowie można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Autor: mgr Bożena Niewęgłowska