PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

Niegdyś tradycją świąteczną było pisanie i wysyłanie kartek wielkanocnych do rodziny i przyjaciół. Obecnie częściej pozdrawiamy się oraz składamy sobie życzenia w formie elektronicznej, więc miło było wrócić do takiej ręcznej, rysowanej formy.

4 kwietnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu na Kartkę Wielkanocną, któremu patronował wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i potencjału twórczego dzieci, budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych oraz kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 60 prac plastycznych. Udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski. Kartki oceniano w  czterech kategoriach wiekowych. A oto wyniki Konkursu:

KATEGORIA I - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

I miejsce - Zofia Łobińska

II miejsce - Wioletta Nowacka

III miejsce - Amelia Gil

Wyróżnienie - Milena Grochowska

KATEGORIA II - UCZNIOWIE  KLAS  I-III

I miejsce - Natalia Stępniewska, Mikołaj Ostropolski

II miejsce - Alicja Kalinowska

III miejsce - Oliwia Niebrzegowska

Wyróżnienie - Marcel Łobiński, Amelia Rybicka

KATEGORIA III -  UCZNIOWIE  KLAS  IV-VI

I miejsce - Gabriela Ciemna

II miejsce - Milena Obrębska

III miejsce - Cezary Niebrzegowski

Wyróżnienie - Katarzyna Gogół

KATEGORIA IV – UCZNIOWIE KLAS  VII-VIII

I miejsce - Katarzyna Brygoła

II miejsce - Agata Koczkodaj

III miejsce - Natalia Sulej

Montaż słowno-muzyczny o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych przedstawili uczniowie klas I – VII pod kierunkiem pani Anny Struczyk i pana Zbigniewa Kani. Po uroczystym występie i  złożeniu życzeń świątecznych  ogłoszono wyniki tegoż Konkursu, a pan Wójt wręczył laureatom nagrody i dyplomy.

Uczestnicy i laureaci otrzymali nagrody, gratulacje, brawa oraz świąteczne drobiazgi.

Wszystkim uczestnikom  i laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy zaangażowania, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na przyszły rok.

Autor: mgr Anna Struczyk