„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
płynie z uczniami przez szkolne lata”.

Dnia 18 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Anny Koczkodaj, która przywitała gości, nauczycieli pracujących w szkole, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Następnie przekazała głos prowadzącym uroczystość: Agacie Koczkodaj i Dominikowi Fijałkowi z klasy VIII.

Akademię przygotowali przedstawiciele uczniów wszystkich klas pod kierunkiem pani Anny Struczyk. Młodzi artyści scenką humorystyczną, piosenką, wierszem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał słodki upominek i piękną czerwoną różę.

Po skończonej Akademii i gromkim odśpiewaniu przez uczniów „100 lat”, ponownie głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, wręczyła nagrody nauczycielom i życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Irena Frączek – emerytowana nauczycielka, wójt gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek, pani Barbara Palica – przewodnicząca Rady Gminy oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Skwara, która zaprosiła na słodki poczęstunek.

Dekorację do uroczystości wykonała pani Kinga Kułak.

Autor: mgr Anna Struczyk