ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 5 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE i PASOWANIE  na ucznia klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział: Pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Pani Anna Grochoła - Wicewójt Gminy Radzyń Podlaski,  Pani Barbara Palica - Przewodnicząca Gminy Radzyń Podlaski, Grono Pedagogiczne,  rodzice Pierwszaków oraz cała społeczność szkolna.

Najpierw wychowawczyni klasy I pani Katarzyna Mikulska serdecznie powitała wszystkich zebranych, a w szczególności Pierwszaków, które z niecierpliwością czekały na ten dzień.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili się i zaprezentowali część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości, uczniowie w granatowych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu przyrzeczenia Pani Dyrektor Anna Koczkodaj dużym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania. W Złotej Księdze dzieci odcisnęły swój palec.

Później  dostały piękne pamiątkowe dyplomy i znaczki oraz legitymacje szkolne.

Z rąk pana wójta pierwszaki otrzymały upominki. Starsi  koledzy z klasy II i III też przygotowali niespodzianki.

Następnie zaproszeni degustowali pyszne słodkości przygotowane przez rodziców.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia, które wykonała pani Anna Żurawska.

Autor: mgr Katarzyna Mikulska