LIMBOS

W środę, 21września 2022 roku, w naszej szkole odbył się na żywo koncert muzyczny w wykonaniu zespołu Limbos pod wodzą Pana Wiesława Miadziółko.

Muzycy przygotowali dla nas program edukacyjny pod hasłem „Polskie tematy muzyczne”.

Zespół wprowadził nas w taneczny nastrój. Muzycy zaprezentowali przeróżne utwory. Wysłuchaliśmy polskiego tańca sprzed 200 lat, mazura z najbardziej znanych oper Stanisława Moniuszki zatytułowanej „Straszny dwór”.  Następnie popłynęły dźwięki „Walca a-moll” Fryderyka Chopina. Jako kolejną usłyszeliśmy melodię filmową skomponowaną przez Henryka Warsa, a śpiewaną przez Aleksandra Żabczyńskiego pt. „Już nie zapomnisz mnie”. Następnie zespół zagrał utwór autorstwa Jerzego Petersburskiego „Tango Milonga” oraz melodię znaną z filmu „Podróż za jeden uśmiech” stworzoną przez Jerzego 'Dudusia' Matuszkiewicza.

Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem popularnych utworów, które na co dzień możemy usłyszeć w radio – Sanah i Vito Bambino „Ale jazz!”, Dawida Kwiatkowskiego „Proste”, Baranovskiego „Lubię być z nią”, Michała Szczygła „Adrenalina” oraz Sanah i Dawida Podsiadło „Ostatnia nadzieja”. Niemal wszyscy dali się ponieść muzyce. Była to niezwykła lekcja muzyki. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Autor: mgr Anna Żurawska