ULAN "RETRO ZAGRODA"

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z naszej szkoły wraz  z opiekunkami: Beatą Karwowską, Joanną Niebrzegowską i Kingą Kułak wybrali się do „Retro Zagrody”w Ulanie.

Na miejscu miło powitali nas właściciele Irena i Andrzej Ochnio. Dzieci miały niesamowitą okazję do poznania,  jak wyglądało dawniej życie na wsi.

Pobyt w Retro Zagrodzie rozpoczęliśmy od karmienia takich zwierząt jak: kozy, kucyki, króliki, kury, gęsi i kaczki. Przedszkolaki poznały również lamę. Z zainteresowaniem obejrzały izbę, w której było żelazko z duszą, garnek gliniany, lampa naftowa oraz ręcznie robione obrusy i makatki. Miały też okazję ubijać masło. Wszyscy mogliśmy skosztować placek drożdżowy ze swojskim masłem, kozie mleko, herbatkę z pokrzywy oraz kawę zbożową. Na koniec naszej przygody w „Retro zagrodzie” zapoznaliśmy się rodzeństwem kotków syjamskich.

Była to podróż w dawne czasy oraz możliwość poczucia  klimatu wsi, za co wszyscy byli bardzo wdzięczni właścicielom ,, Retro Zagrody''.

Autor: mgr Kinga Kułak