WSPIERAMY HOSPICJUM

"Zakręcona Akcja"

Od lat w naszej szkole w głównym holu stoi pojemnik na plastikowe nakrętki od butelek. Szkolny Klub Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów do przynoszenia zakrętek . To nic nie kosztuje jednocześnie może przyczynić się do czegoś dobrego.  Lubelskie hospicjum im. Małego Księcia nieprzerwanie od bardzo długiego czasu prowadzi Zakręconą Akcję. Nakrętki, które my wrzucamy do specjalnie oznaczonego pojemnika trafiają do hospicjum, następnie zamieniane są na pieniądze, które pomogą w spełnianiu marzeń bardzo chorych dzieci. Więcej o tej akcji możecie przeczytać na stronie hospicjum w zakładce Zakręcona Akcja. Wszystkiego dowiecie się także z filmu:

24 marca 2022 odwiedził nas pan, pracownik hospicjum i odebrał od nas ponad 10 worków zakrętek. Szczególnie dziękujemy wolontariuszem Szkolnego Klubu Wolontariatu, Wojtkowi i Kamilowi, za pomoc w załadunku. Wszystkim, którzy wrzucili choć jeden malutki koreczek bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że czasem bardzo niewiele trzeba zrobić, żeby sprawić radość najmniejszym.

Autor: mgr Marta Niewęgłowska