DLA UKRAINY

Niesiemy pomoc Ukrainie

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej w Żabikowie przeprowadził zbiórkę na rzecz potrzebujących osób przyjeżdżających z okupowanych terenów. Zbiórka trwała od 28 lutego 2022 roku. Do budynku hali sportowej w specjalnie oznaczone miejsce można było przynosić artykuły spożywcze o długiej dacie ważności, środki chemiczne, środki higieny osobistej, pampersy i kosmetyki dla dzieci, bieliznę i wiele innych potrzebnych do codziennego funkcjonowania rzeczy.

Część darów została bezpośrednio przekazana potrzebującym, którzy znaleźli schronienie w domach na terenie naszego powiatu, część przekazaliśmy do Radzyńskiego Ośrodka Kultury, najwięcej produktów oddaliśmy do zbiorczego magazynu mieszczącego się w Szkole Podstawowej w Białej. W tym samym czasie prowadziliśmy także zbiórkę leków i środków opatrunkowych. Wszystko co udało nam się pozyskać przekazaliśmy księdzu Adamowi Przywuskiemu, który obecnie pracuje w Latyczowie na Ukrainie. Szczególne podziękowania należą się dwóm mamom naszych uczniów, które zaangażowały się w zbiórkę leków, to  pani Marta Piekarska oraz Elżbieta Frączek.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro wraca i nie możemy być obojętni wobec cierpienia drugiego człowieka.

Autor: mgr Marta Niewęgłowska