SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W środę, 22 czerwca, naszą szkołę ponownie odwiedził pan policjant, Piotr Woszczak.

Głównym celem tego spotkania było przygotowanie uczniów do właściwych, odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach w czasie zbliżających się wakacji.
Nasz gość zwracał uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pan Piotr Woszczak przypominał uczniom zasady poruszania się po drodze zarówno pieszo, jak i rowerem, quadem czy hulajnogą elektryczną. Poruszony został także temat bezpieczeństwa nad wodą, zagrożeń związanych z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Podczas spotkania funkcjonariusz ostrzegał także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu  oraz zadawali dużo pytań. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantem uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Autor: mgr Anna Żurawska