ŚLUBOWANIE KLASY I

Ślubowanie uczniów pierwszej klasy.

W dniu 27 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Zanim nastąpił ten ważny dla pierwszaków moment, przez ponad miesiąc pod okiem wychowawczyni dzieci zgłębiały tajniki szkolnego życia.

W tym szczególnym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice, dyrektor szkoły - Teresa Łukaszczuk, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z młodszych i starszych klas.

Na początku pani dyrektor powitała wszystkich zebranych. Potem głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. W międzyczasie cichutko na salę weszła nieco spóźniona DOBRA WRÓŻKA, a za chwilę wpadła zdenerwowana ZŁA WRÓŻKA. Za karę, że jej nie zaproszono zamienia dzieci w żółtodzioby. Aby odwrócić złe zaklęcie, dzieci musiały wykazać się wieloma umiejętnościami i zostały odczarowane przez DOBRĄ WRÓŻKĘ.

Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie na flagę państwową. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała rycerskiego pasowania dotykając dużym ołówkiem prawe ramię ucznia, wypowiadając przy tym słowa "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły".

Na pamiątkę złożonego ślubowania i pasowania uczniowie wpisali się do pamiątkowej "Złotej Księgi".

Potem pani dyrektor rozdała dzieciom dyplomy, a starsze klasy wręczyły  pierwszakom prezenty, zaś wychowawczyni w czarodziejski sposób zesłała na dzieci deszcz mądrości w postaci kolorowego konfetti.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za uczestnictwo w uroczystości, a rodzice zaprosili wszystkich zebranych na poczęstunek.

Po uroczystości pierwszaki w towarzystwie swoich rodziców udali się do domu. Przeżycie to na pewno pozostanie na długo w pamięci małych żaków w Żabikowie.

Autor: mgr Anna Struczyk