KOLONIE LETNIE

TAM, GDZIE WODA, TAM GDZIE LAS, GDZIE NIE BYŁO JESZCZE NAS ...

Uczniowski Klub Sportowy "EKO-TRAPER" działający przy Szkole Podstawowej w Żabikowie, zorganizował w pierwszej dekadzie lipca kolonie letnie dla dzieci z Gminy Radzyń Podlaski zlokalizowane w Ośrodku Wypoczynkowym "Pod Sosną" w Wólce Nadbużnej.

Ośrodek wypoczynkowy "Pod Sosną" w Wólce Nadbużnej k/Siemiatycz, położony na terenie Parku Krajobrazowego w sosnowym lesie nad rzeką Bug, 10 km od Siemiatycz gwarantuje unikalny mikroklimat Podlaskiego Przełomu Bugu, a także prawdziwy relaks w nieskażonym środowisku "Zielonych Płuc Polski".

Trafiła tam 37 osobowa grupa dzieci ze szkół podstawowych Gminy Radzyń Podlaski. Zakwaterowane w domkach kempingowych dzieci korzystały z radością z przyjaznej bazy żywieniowej serwującej smaczne potrawy kuchni domowej. Mieliśmy do dyspozycji bilard, miejsce, gdzie zorganizowaliśmy ognisko, plac zabaw dla dzieci, odkryty basen i zespół boisk.

Pogoda także dopisała, dzieci mogły więc bez przeszkód korzystać z plażowania i kąpieli pod opieką wychowawców i obowiązkowo ratownika. Rajdy piesze, wycieczka autokarowa do położonego nieopodal malowniczego Drohiczyna i nieodległej Góry Grabarki, interesujące spotkanie z policjantami, były naszym udziałem. Nie zabrakło humoru, okraszonego piosenką przy dźwiękach akordeonu, dyskoteki "pod sosenką" atrakcji nocnych podchodów, emocjonujących rozgrywek sportowych uwieńczonych pokonywaniem urozmaiconego toru przeszkód.

Dzieci obdarowane dyplomami, drobnymi upominkami, porcją zdrowia oraz nowych sił - słowem - zrelaksowane - wróciły do domów zadowolone i w komplecie. Żal odjeżdżać - dało się usłyszeć w autokarze odwożącym małoletnich kolonistów do Radzynia.