POCZTA WALENTYNKOWA

Dnia 15 lutego uczniowie klas młodszych naszej szkoły obchodzili Walentynki. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, który jest patronem zakochanych.

Popularnym zwyczajem jest w dniu 14 lutego obdarowanie osób, które lubimy kolorowymi kartkami z wypisanymi życzeniami. W naszej szkole została zorganizowana Poczta Walentynkowa. Chętni uczniowie wykonywali własnoręcznie kartki z życzeniami i mogli wrzucić je do specjalnego Walentynkowego Pudełka. Następnie uczeń klasy II Cezary Niebrzegowski przebrany za Walentynkowego listonosza wraz z uczennicą klasy III Mileną Grytą wręczyli kartki walentynkowe adresatom. Na zakończenie wszyscy obdarowani z zainteresowaniem i uśmiechem odczytali przesłane im życzenia.

Autor: mgr Katarzyna Stolarczyk