Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

X EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI MARIANNY BOCIAN

W sobotę 6 kwietnia 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. hm M. S. Lisowskiego w Czemiernikach odbyła się X edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Marianny Bocian, w której Szkoła Podstawowa w Żabikowie była godnie reprezentowana.

"ZAMYKAM OCZY, BY MÓC WRÓCIĆ DO ZANIKŁEGO KRAJOBRAZU"

Cytowane w tytule słowa poetki rodem z pobliskiego Czemiernikom Bełcząca stały się mottem eliminacji konkursowych, w których wzięły udział tym razem dwie drużyny z naszej szkoły. Pierwsza, przygotowana przez Annę Koczkodaj, wyłoniona z klasy III, w składzie: Ania Gryczka i Sandra Wągrodna oraz druga, startująca pod kierunkiem niżej podpisanego, reprezentująca klasę VI: Weronika Borysiuk i Milena Kitrasiewicz.
I chociaż udział w konkursie nie przyniósł jakichś nadzwyczajnych laurów, nie wróciliśmy na tarczy. Wszystkie uczestniczki i ich nauczyciele dostali dyplomy, a dziewczynki także nagrody książkowe ufundowane przez Powiat Radzyński.
Nie lada gratką był także kontakt ze znanym aktorem Emilianem Kamińskim, który zasiadał w komisji konkursowej a także wspólna fotografia z wiceministrem Edukacji Narodowej Tadeuszem Sławeckim - współorganizatorem konkursu, jako Prezesem Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego.
Kontakt z żywym słowem, obycie sceniczne i doświadczenie we współzawodnictwie  osiągnięte w tak doborowym towarzystwie - oto zdobycze udziału w konkursie, którym nie da się zaprzeczyć.