GMINNY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

W czwartek 12.12.2013 roku w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: Siatkarskie "3" (Klasy V i IV) oraz siatkarskie "4" (Klasy VI i młodsi).
W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Białej, Białce, Branicy, Brzostówcu, Zabielu i Żabikowie. Nie dotarły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Paszkach.
Naszą szkołę reprezentowały: Buchaj Magdalena, Matynkowska Aleksandra, Sławińska Monika (VI), Golanko Sandra, Ochnio Weronika, Świder Karolina, Zienkiewicz Weronika (V), Opolska Kornelia (IV).

Wyniki turnieju:

Siatkarskie "3":
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Białej
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Żabikowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Białce
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Branicy

Siatkarskie "4":
 I miejsce - Szkoła Podstawowa w Białce
 II miejsce - Szkoła Podstawowa w Białej
 III miejsce - Szkoła Podstawowa w Żabikowie
 IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Branicy
 V miejsce - Szkoła Podstawowa w Zabielu
 VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówcu

Nasze dziewczyny obroniły lokaty z poprzedniego roku, zarówno w rozgrywkach siatkarskich "3" jak i "4". Natomiast szybsze pokonanie stresu i strachu przed przeciwniczkami, większe zaangażowanie na boisku, a także mniejsza ilość zagrywek skierowanych w aut pozwoliłyby nam na zdobycie o "oczko" wyższych miejsc w tabeli końcowej.
Imprezę uroczyście zakończyła dyrektor Zespołu Szkół w Białce pani Ewa Łańcut-Nestoruk wręczając wszystkim drużynom dyplomy.
W lutym 2014 roku pokaz swoich umiejętności siatkarskich oraz ducha walki zaprezentują nasi chłopcy.

Autor: mgr Monika Fijałek