GMINNY TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

12 marca (środa) o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Branicy. W tym roku szkolnym zainteresowanie tą dyscypliną sportu było bardzo małe, ponieważ do rywalizacji przystąpiły zaledwie 4 reprezentacje ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Obecni: piłkarki ręczne z Białki, Brzostówca i Żabikowa oraz piłkarze ręczni z Białki, Branicy i Żabikowa.
Zarówno  w grupie dziewcząt jak i chłopców mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym, czas trwania meczu 2 x 12 minut.

Naszą szkołę reprezentowali:
Drużyna chłopców: Kwapiszewski Mateusz,  (kl. VI), Buchaj Michał, Golanko Mikołaj, Jendruchniewicz Dominik (kl. V), Antoniuk Hubert, Parczyński Michał, Rybak Paweł (kl. IV).
Drużyna dziewcząt: Buchaj Magdalena, Matynkowska Aleksandra (kl. VI), Golanko Sandra, Ochnio Weronika, Świder Karolina, Zienkiewicz Weronika (kL. V), Opolska Kornelia (kl. IV).

Wyniki rywalizacji:

Chłopcy:
1. ZS Białka
2. SP Żabików
3. SP Branica

Dziewczęta:
1. ZS Białka
2. SP Żabików
3. SP Brzostówiec

Sędziowali: mgr Marek Kania i mgr Marek Woroszyło.
Zawody zakończyła uroczystość wręczenia dyplomów wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju.

Autor: mgr Monika Fijałek