Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

IX REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MARIANNY BOCIAN

10 maja 2014 r. odbył się IX Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian, zorganizowany przez Czemiernickie Towarzystwo Regionalne i Publiczne Gimnazjum im. hm. Michała Stefana Lisowskiego w Czemiernikach.

"JESTEŚMY W DRODZE, BY SIEBIE DLA INNYCH ZROZUMIEĆ [...]"

Takie było motto IX edycji konkursu poświęconego popularyzacji twórczości poetki pochodzącej z Bełcząca, zwanej niekiedy ikoną Podlasia i Lubelszczyzny. Na konkursie tym istotnie zaznaczyliśmy swą obecność poprzez udział w tych zmaganiach na słowa dwóch naszych uczennic - piątoklasistek: Mileny Kitrasiewicz i Karoliny Świder.
Licznie zgromadzona publiczność - w obecności wiceministra Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego - wysłuchała interpretacji wierszy rodzimej poetki postawionych na najwyższym poziomie. Wśród tych interpretacji nasze dziewczęta wypadły całkiem przyzwoicie i choć nie zajęły miejsca na podium, nie wróciły do domu na tarczy. Obdarowane stosownymi dyplomami i nagrodami książkowymi mogą cieszyć się z satysfakcji, że tę majową sobotę spędziły - wraz ze swym niżej podpisanym opiekunem oraz mentorem - w doborowym towarzystwie pośród pięknej i pięknie podanej polszczyzny.