Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

11 kwietnia 2014 r. IV Gminny Konkurs Plastyczny na kartkę wielkanocną, zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski przez Szkołę Podstawową w Żabikowie - uroczyście podsumowany.

ZMARWYCHWSTANIE PAŃSKIE W PLASTYCZNYM UJĘCIU

Czteroletnią tradycję ma już przeprowadzanie w naszej szkole przedświątecznego konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną. Jest on organizowany z inicjatywy i pod kierunkiem nauczycielki m. in. plastyki, Ewy Kondraszuk.
Podsumowanie tegorocznej edycji miało - jak co roku - charakter uroczysty. W związku z tym zyskało właściwą oprawę. Dzieci z klas I - III przygotowane przez Annę Struczyk przy udziale Samorządu Uczniowskiego pozostającego pod opieką Katarzyny  Stolarczyk, zaprezentowały program poetycko-muzyczny zawierający treści związane z najważniejszymi w kalendarzu liturgicznym katolików świętami i związaną z nimi tradycją. Występowi towarzyszyła wystawa najpiękniejszych kart wielkanocnych.
Po wręczeniu nagród laureatom oraz podziękowań ich nauczycielom przez sekretarza Gminy Radzyń Podlaski Jarosława Ejsmonta, uczniów, nauczycieli, gości: dyrektorów i pedagogów szkół z terenu Gminy Radzyń Podlaski oraz uczestników konkursu Rada Rodziców zaprosiła na poczęstunek.
W trakcie uroczystości nie zabrakło życzeń skierowanych do całej społeczności szkolnej  przez przedstawiciela Organu Prowadzącego i dyrektor Teresę Łukaszczuk.
Miło było podzielić się wielkanocnym jajeczkiem i popróbować tradycyjnej baby. Stoły wprawdzie nie łamały od ciężaru, ale udekorowane ze smakiem wabiły oko uczestników tego spotkania zapowiadającego bardzo bliską Niedzielę Palmową i Wielkanoc.

Wyniki IV Gminnego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną organizowanego przez Szkołę Podstawową w Żabikowie pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski:
Na konkurs wpłynęło 41 prac: w I grupie wiekowej 5 prac, w II grupie wiekowej 10, a w III grupie wiekowej 12, w IV grupie wiekowej 14.
W konkursie brali udział uczniowie i przedszkolaki z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, Szkoły Podstawowej w Brzostówcu, Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych, Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Zespołu Szkół w Białej, Zespołu Szkół w Białce i Zespołu Szkół w Zabielu.

W I grupie wiekowej (przedszkole, dzieci 3 - 4 - letnie):
I miejsce - Zuzanna Zabielska - Zespół Szkół w Zabielu. Opiekun: Joanna Oleksińska
II miejsce - Wojciech Mazurek - Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Monika Fijałek
III miejsce - Jakub Czubak - Zespół Szkół w Białej. Opiekun: Marta Zając

W II grupie wiekowej (uczniowie klasy „O”):
I miejsce - Kinga Morawik - Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych. Opiekun: Joanna Szutko
II miejsce - Amelia Mroczek - Zespół Szkół w Białej. Opiekun: Małgorzata Łuba
II miejsce - Natalia Mościcka - Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Magdalena Palczewska

W III grupie wiekowej (uczniowie klas 1 - 3):
I miejsce - Julia Łozowska, klasa II - Zespół Szkół w Zabielu. Opiekun: Grażyna Korulczyk
II miejsce - Maja Kitrasiewicz, klasa I - Szkoła podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Katarzyna Mikulska
III miejsce - Karolina Szelech, klasa III - Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej. Opiekun: Iwona Koczkodaj