FESTIWAL JĘZYKOWY "JĘZYK TO TWÓJ PASZPORT. UCZ SIĘ JĘZYKÓW"

16 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się festiwal językowy pt. "Język to twój paszport. Ucz się języków."

Uczestniczyli w nim także uczniowie klas I, II, III naszej szkoły. 22 osoby pod opieką Katarzyny Stolarczyk, Katarzyny Mikulskiej i Anny Struczyk "zwiedziły" Moskwę, Berlin, Londyn, Paryż bez konieczności uczestniczenia w męczącej podróży. Dzieci miały niepowtarzaln± okazję zapoznania się z czterema europejskimi językami. Każde z nich otrzymało paszport językowy, w którym - poprzez przybicie pieczęci - potwierdzało swoją obecność w danej stolicy. Pobyt dzieci uprzyjemniała maskotka - smok o imieniu Europek.
Bardzo interesującym eksponatem był autentyczny angielski autobus piętrowy tzw. double decker, do którego można było wsiąść. Każdy uczeń otrzymał pakiet materiałów służących do dokumentowania  swoich osiągnięć w nauce języków obcych. Nasza szkoła wzbogaciła się także o gry planszowe zatytułowane "Z Europkiem przez Europę". Koniec naszej wizyty upamiętniono wspólnym zdjęciem.

Autor: mgr Katarzyna Stolarczyk