WARSZAWA

Centrum Nauki "Kopernik" / Stadion narodowy / Stare Miasto

Wycieczka szkolna do Warszawy - relacje i opinie uczniów kl. V:

Organizatorem wycieczki szkolnej do Warszawy była pani dyrektor Teresa Łukaszczuk. Na wycieczkę pojechali: uczniowie z klas od 1 do 6. Wśród opiekunów znaleźli się nauczyciele: panie Katarzyna Mikulska, Anna Struczyk, Teresa Łukaszczuk i pan Andrzej Kotyła. Spod hali sportowej o godz. 7.00 wsiedliśmy do autokaru, nauczyciele sprawdzili listę uczestników i ruszyliśmy w drogę.
Jechaliśmy przez Radzyń Podlaski do Warszawy. Po przebytej drodze wysiedliśmy z autokaru i ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki "Kopernik". Jest to bardzo fascynujące miejsce, do którego w ciągu roku przybywa dużo zwiedzających. Widziałam tam interesujące elementy ze świata nauki miedzy innymi: wyświetlacz imion w formie hieroglificznej; co znajdowało się na wystawie zatytułowanej "Korzenie Cywilizacji". Więcej niestety nie pamiętam, ponieważ tych eksponatów bo było ich bardzo wiele, ale mogę was zachęcić do odwiedzenia wystawy pt. "Świat Ruchu", gdzie poprzez świetną zabawę możecie odkrywać różne interesujące zjawiska fizyczne. Jestem zdania że to miejsce trzeba odwiedzić nie tylko raz, ale wiele razy, bo za jednym zwiedzaniem nie da się obejrzeć tak dużej ilości wspaniałych elementów.
Kolejnym elementem naszej wędrówki był Stadion Narodowy, na którym odbyły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2012 roku. Najwięcej emocji wzbudził on wśród chłopaków, którzy są zapalonymi wielbicielami tego sportu.
Jednym z historycznych elementów naszej wycieczki było Stare Miasto jak również Kolumna Zygmunta III Wazy i wiele innych elementów architektonicznych.
Ta wycieczka przysporzyła mi wiele radości, ale i wiele mnie nauczyła, bardzo warto jeździć na tego typy wyjazdy bo one uczą przez zabawę i integrują z innymi uczestnikami. Mam nadzieje, że pojedziemy na coś takiego jeszcze nie raz. Mimo zróżnicowanego wieku uczestników każdy znalazł coś dla siebie wyjątkowego. Jestem wdzięczna organizatorom za ten dydaktyczny wyjazd. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy o godzinie 20.00 do domu.

Autor: Milena Kitrasiewicz

Warto było pojechać na wycieczkę bo było wiele ciekawych miejsc.
Mikołaj Golanko

Ta wycieczka bardzo mi się podobała.
Sandra Golanko

Dzień ten był pełen wrażeń i atrakcji, a wycieczka bardzo mi się podobała. Z jednej strony była to lekcja nauki, a z drugiej miło spędzony czas.
Weronika Zienkiewicz

Bardzo mi się podobało, chociaż było chłodno.
Karolina Świder