MIKOŁAJKI

6 grudnia 2013 r., jak co roku, przybył do Szkoły Podstawowej w Żabikowie Święty Mikołaj.

Sanie zostawił na parkingu przy hali sportowej, renifery przywiązał do spichlerza i po śliskich tego dnia marmurowych nowych schodach wdrapał się do budynku szkolnego, aby obdarować małolaty tym, co - w porozumieniu z klasowymi radami rodziców - naszykował do podziału.
Ileż było uciechy w oddziale przedszkolnym, w zerówce i w klasach I - III, gdy zaczął rozdawać prezenty! Oczywiście wszystkie dzieci deklarowały, że były, są i zawsze będą grzeczne, a na dowód tego przygotowały krótkie programy artystyczne, które zachwyciły Świętego Mikołaja do tego stopnia, że rozdał wszystko, co miał w przepastnym worze.
Wprawdzie napomknął, że ma jeszcze w planie odwiedzić dzieciaki z Brzostówca, ale dla nich najprawdopodobniej nic już nie zostało. No, chyba, że tamtejsi rodzice przyjdą z pomocą. Nasi spisali się znakomicie.
We wszystkich starszych klasach hojny święty był w innym czasie i zostawił paczki u wychowawców. Wszak renifery to żywe stworzenia, a dobrze tego dnia nakarmione, nie mogły przecież zbyt długo stać na chłodzie i bez możliwości ulżenia własnym organizmom...