II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 'WESOŁA NOWINA"

18 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Wesoła Nowina".

WYŚPIEWANE  DWA  PIERWSZE  MIEJSCA

W tegorocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina" wzięło udział siedem szkół: Zespoły Szkół z Białej, Białki i Zabiela oraz Szkoły Podstawowe z Branicy Radzyńskiej, Brzostówca, Paszk Dużych i Żabikowa.
Konkurs zorganizowany był dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie gminy Radzyń Podlaski. Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I - III szkoły podstawowej, klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz klasy I - III gimnazjum. Każdy solista, zespół bądź chór  prezentował dwa utwory muzyczne, które były oceniane przez jury.
Cele konkursu to zachęcanie do podtrzymywania w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, poszerzanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wytwarzanie świątecznej atmosfery, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, jak również promocja młodych talentów.
Naszą szkołę w tym konkursie w kategorii klas I - III SP reprezentował zespół "Żabki" w następującym składzie: Wiktoria Książek z kl. I,  Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska z kl. II oraz Katarzyna Mazurek i Wiktoria Niewęgłowska z kl. III. Zespół zaśpiewał dwa utwory: "Bosy pastuszek" oraz "Lulajże Jezuniu". Do występu uczennice zostały przygotowane pod kierunkiem Pań: Anny Koczkodaj, Anny Struczyk i Katarzyny Mikulskiej.
W kategorii klas IV - VI SP szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Katarzyna Panek, która wykonała następujące utwory: "Cicha noc" i "Maleńka przyszła miłość". Do występu solistka została przygotowana przez Panią Annę Koczkodaj.
Małe wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie w konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych zdobyły pierwsze miejsca. Zarówno uczennice z zespołu "Żabki", jak i solistka Kasia Panek otrzymały z rąk organizatorów konkursu gratulacje, figurki Anioła oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy laureatom pierwszych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: mgr Anna Koczkodaj