FERIE ZIMOWE

Cztery dni tegorocznych ferii zimowych (od 20 do 23 stycznia) spora część uczniów Szkoły Podstawowej w Żabikowie zdecydowała się spędzić na różnorodnych zajęciach zimowiska zwanego "Dochodzącym".

ZDROWA ŻYWNOŚĆ I KONDYCJA, AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I UMYSŁOWA, INTEGRACJA I DOBRE SAMOPOCZUCIE...
... to w największym skrócie cele, które przyświecały organizatorom i realizatorom tej formy wypoczynku zimowego. Zimowisko zorganizowała przy zachowaniu wszelkich niezbędnych procedur urzędowych i formalności prawnych Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk, a poprowadzili nauczyciele tutejszej placówki w osobach: Anna Struczyk, Anna Koczkodaj, Katarzyna Mikulska, Anna Ochnio, Magdalena Palczewska, Ewa Kondraszuk, Jan Kondraszuk, Katarzyna Stolarczyk, Monika Fijałek i niżej podpisany. Około 20 - w porywach 30 osób wzięło udział w następujących formach zajęć:
  • pieczenie pierniczków na dzień Babci i Dziadka,
  • zajęcia plastyczne - projektowanie okładki do wybranej lektury szkolnej z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych,
  • konkurs plastyczny z nagrodami,
  • przygotowywanie do konkursu matematycznego "KANGUR" z wykorzystaniem tablicy interaktywnej,
  • zabawy językowe
Natomiast w ramach akcji "ćwiczyć każdy może":
  • gry i zabawy ruchowe z aerobikiem przy udziale rodziców i pedagogów,
  • rozgrywki halowej piłki nożnej uczniów i absolwentów,
  • wyjazd wszystkich uczniów na pływalnię "Aqua Miś" do Radzynia Podlaskiego.
PEWNIE LEPIEJ BYŁOBY WYJECHAĆ NA NARTY, ALE JAK NIE MOŻNA WYJECHAĆ, TO TRZEBA SIEDZIEĆ NA ... MIEJSCU