Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

590 LAT WSI BEDLNO I 90 LAT OSP W BEDLNIE

590 lat wsi Bedlno i 90 lat OSP w Bedlnie okazją do majowego świętowania.
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
3 maja 2014 r. był dla uczniów i nauczycieli SP w Żabikowie nie tylko dniem święta narodowego Konstytucji Majowej i kościelnego - Matki Bożej Królowej Polski, ale także sposobnością do lokalnej fety zorganizowanej przez władze gminne i strażackie z okazji rocznic przypadaj±cych jednocześnie w roku bieżącym.
Pogoda wprawdzie nie sprzyjała, ale występ żabikowskiej braci szkolnej był w pełni udany, co potwierdziły otrzymane po części poetycko-muzycznej (kl. V pod egidą A. Kotyły, jak i tanecznej (kl. IV - VI przygotowane przez M. Fijałek gromkie oklaski. Pochwalił nas także Pan Wójt Wiesław Mazurek, dziękując dzieciom i nauczycielom za uświetnienie uroczystości.
W obchodach wzięli udział uczniowie i pedagodzy naszej szkoły, w świadomości, iż stanowią część tutejszego społeczeństwa, dla którego z oddaniem pracują, ciesząc się jego przychylnością.