Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

ANDRZEJKI

Dnia 29 listopada w godzinach od 11 do 13 odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych naszej szkoły, którą poprowadziły Pani Kinga Kułak i Pani Magdalena Witkowska.

MAGICZNE ANDRZEJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Tego niezwykłego dnia sala przedszkolaków za sprawą magicznej dekoracji przemieniła się w tajemniczą i nastrojową komnatę. Dzieci przekraczające jej próg zamieniały się we wróżki, magików, czarownice i czarodziejów, a także ich kocich pomocników. Cudowna dekoracja sali, panie i dzieci przebrane w niezwykłe stroje sprawiło, że wszystkim łatwiej było przenieść się w krainę czarów i wróżb.
Podczas spotkania andrzejkowego dzieci zapoznały się z historią Andrzejek oraz uczestniczyły we wróżbach, dzięki którym mogły zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w wesołych zabawach, jak: rzucanie magiczną kostką, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wyciąganie kolorowych losów z przestrogami na przyszłość, rzucanie monet to tajemniczej studni, losowanie zawodów z magicznego koszyka. Pomiędzy wróżbami dzieci tańczyły przy skocznej muzyce i próbowały latać na czarodziejskiej miotle oraz raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Dzieci wróciły do domu zadowolone i w doskonałych humorach,  jeszcze długo rozpamiętując przepowiednie, które usłyszały w tym magicznym dniu.

Autor: mgr Magdalena Witkowska