Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

ŚNIADANIE DAJE MOC !

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I - III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc! organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przed śniadaniem przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.Dzięki śniadaniu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić soki i wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Została również omówiona piramida żywieniowa. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
Po starannym umyciu rąk uczniowie wspólnie spożywali drugie śniadanie. Niezwykle zachęcająco prezentowały się: wyspa kanapkowa, wyspa warzywna, wyspa owocowa i wyspa deserowa oraz jogurty i pyszne soki.
Wspólne spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Akcja ta z pewnoscią zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wsparli naszą akcję i pomogli w przygotowaniu zdrowego i pysznego śniadania.

Autor: mgr Anna Struczyk