Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

JUBLILEUSZ 1050- LECIA CHRZTU POLSKI

"Gdzie wszyscy, tam nadzieja - jubileusz Chrztu Polski"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Wzięli udział w konkursach, które miały na celu kształtowanie świadomości, że Polska ma ponad tysiącletnią narodową historię i chrześcijańską tradycję.
W miejsko-gminnym konkursie plastycznym „Gdzie wszyscy, tam nadzieja - jubileusz Chrztu Polski” wzięło udział 49 uczniów. Dorota Koczkodaj z oddziału przedszkolnego dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich z z naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Palczewskiej zdobyła III miejsce.
W konkursie recytatorskim "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród" uczennica kl. VI Katarzyna Mazurek przygotowywana przez panią Annę Żurawską zdobyła wyróżnienie.
Gala podsumowująca konkursy plastyczny i recytatorski "Gdzie wszyscy, tam nadzieja" odbyła się 5 października w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się od otwarcia wystawy prac konkursu plastycznego.
W części drugiej spotkania licznie zebrana publiczność, wśród której byli m.in. burmistrz Jerzy Rębek, starosta radzyński Lucjan Kotwica, ks. proboszcz
7 października w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury podczas uroczystej sesji naukowej z okazji 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski zostały wręczone nagrody za udział w konkursach. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Mazurek i Dorota Koczkodaj wraz ze swymi rodzicami.

Autor: mgr Teresa Łukaszczuk