Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

SPEKTAKL "BAŚNIE PANA ANDERSENA"

20 grudnia 2016 r. uczniowie klas 0 - IV wraz z wychowawcami wybrali się do Radzyńskiego OŚrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim na przedstawienie pt.: "Baśnie Pana Andersena". Spektakl przygotowany został przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. To sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści wielkiego Hansa Christiana Andersena, który jako główny narrator prowadził dzieci w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Obejrzeliśmy baśnie: "Nowe szaty Cesarza", "Świniopas" i "Dziewczynkę z zapałkami". Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy, scenografia i bogata gra światła. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów zachęcały dzieci do wspólnego, rytmicznego klaskania. Prezentowane opowieści wniosły bogate treści wychowawcze. Mieliśmy okazję przekonać się, że to nie bogactwo, ale miłość, wrażliwość i uczciwość są w życiu najważniejsze. Warto było zobaczyć ten spektakl.

Autor: mgr Anna Struczyk