Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

V MIEJSKO - GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Tradycją Szkoły Podstawowej w Żabikowie stał się organizowany pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski już po raz piąty - jubileuszowy -  Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny.

Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Pani dyrektor szkoły Teresa Łukaszczuk zadbała, by wszyscy uczniowie klas III - VI szkół podstawowych z terenu miasta i gminy wzięli w nim udział. Każdą szkołę w poszczególnych kategoriach mogło reprezentować po dwoje uczniów. Do finału, który miał miejsce 11 maja, doszło 56 dzieci.

Jury w składzie: Teresa Łukaszczuk - przewodnicząca, Andrzej Kotyła - sekretarz oraz: Mirosława Pałasz, Halina Mironiuk, Anna Żurawska, Urszula Pieśko, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie konkursu postanowiło, co następuje:

I MIEJSCE I TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII roku szk. 2011/2012 zdobyli następujący uczniowie:

W kategorii klas III:

Patryk Burda - SP nr 1 w Radzyniu Podlaskim, przygotowywała Jolanta Szyma

W kategorii klas IV:

Weronika Dadun - SP w Paszkach Dużych, przygotowywała Anna Bełczącka

W kategorii klas V:

Anna Czech - ZS w Zabielu, przygotowywała Bożena Łobińska,
Krzysztof Pasek - SP w Paszkach Dużych, przygotowywała Anna Bełczącka

W kategorii klas VI:

Olga Szewczyk - SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim, przygotowywała Jolanta Arska-Świder

Autor: mgr Teresa Łukaszczuk