FERIE ZIMOWE

W SZKOLE ALE BEZ LEKCJI

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, dzieci naszej szkoły oraz jej absolwenci uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych prowadzonych przez nauczycieli.
Uczniowie klas młodszych z wszystkich atrakcji korzystali w poniedziałek. Zaczęli od zabaw świetlicowych; jak najdłuższe odbijanie baloników w parach, odgadywanie rysowanych na tablicach kalamburów. Później małe kino, czyli wspólne oglądanie bajki. Po tak męczącym siedzeniu przyszedł czas na zabawy sportowe. Gdy rywalizacja zaostrzyła apetyt przyszedł czas na największą atrakcję - wspólne przygotowywanie (głównie przez panie) pizzy i zajęcie najprzyjemniejsze - konsumpcja. A na deser w ramach akcji "Pięć porcji warzyw, owoców lub soku" przygotowany przez panie: Annę Struczyk, Annę Ochnio, Katarzynę Mikulską i Magdalenę Palczewską sok jabłkowo-marchwiowy.
Uczniowie klas starszych z atrakcji korzystali mniej intensywnie lecz przez pięć dni. W zależności od zainteresowań dzielili się na dwie grupy. Pierwsza pod opieką Moniki Fijałek, korzystając z hali sportowej, najchętniej oddawała się różnym grom zespołowym. Druga na zajęciach plastycznych zmierzyła się ze sztuką origami, wspólnie pastelami malowali krajobraz oraz przygotowywali walentynkowe kartki. Na zajęciach komputerowych najchętniej korzystali z gier dostępnych na stronach internetowych. Zainteresował ich również wyświetlany film. Wszystko to z udziałem Ewy Kondraszuk i niżej podpisanego.

Autor: mgr Jan Kondraszuk