Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

DZIEŃ DZIECKA

Do udanych i ciekawie spędzonych dni zaliczamy Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego zorganizowany w naszej szkole w sobotę 02 czerwca 2012 r.

WESOŁO I BEZPIECZNIE.
CZYLI NAUCZYCIELE CONTRA UCZNIOWIE – 3 : 0!

Bogaty program dziecięcego swięta przygotował Samorząd Uczniowski pod wodza pani Katarzyny Mikulskiej i nauczycielki wychowania fizycznego pani Monika Fijałek.
Na wstępie wszyscy obejrzeli 2 filmy dotyczące kształcenia postawy asertywnosci, później  każda klasa zaprezentowała opracowany przez siebie Klasowy kodeks bez przemocy. Odczytali go przedstawiciele poszczególnych klas. Odbyło się też podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego pod hasłem "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe". Wpłynęło 36 pięknych prac uczniowskich.

Oto lista laureatów:
Amelia Grochowska z kl.0,
Katarzyna Mazurek z kl.I,
Michał Parczyński z kl II,
Michał Buchaj z kl. III,
Monika Sławińska i Mateusz Izdebski z kl.V.

Ponadto ogłoszono wyniki plebiscytu na Najgrzeczniejszego ucznia każdej klasy. Wyboru tego dokonywali sami uczniowie poprzez tajne głosowanie. Wyłoniono zwycięzców, oto oni: Amelia Grochowska z kl.0, Wiktoria Niewęgłowska z kl. I, Amelia Opolska z kl.II, Emilia Kraska  z kl.III, Aleksandra Matynkowska z kl.IV, Mateusz Izdebski z kl.V oraz Karolina Dziwulska  z kl.VI.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody.

W drugiej części festynu uczestnicy zostali podzieleni na cztery dwunastoosobowe drużyny. W skład każdej drużyny wchodziły dzieci od klasy "0" do VI klasy. Na początek zabawa przybrała formę kalamburów (odgadywanie haseł - dyscypliny sportowe (konkurencje). Zasady gry przewidywały, że drużyny odgadywały hasła przedstawiane przez kolejnego członka drużyny. Każda drużyna za odgadnięcie hasła otrzymała 1 punkt. Hasła mogły być przedstawiane gestami. W trakcie pokazywania nie wolno było używać słów ani wydawać żadnych dĽwięków. Na odgadnięcie hasła był określony czas 20 sek. (co z pewnoscia dodało emocji w grze).
Drugi konkurs miał również charakter drużynowy - drużyny odśpiewały po jednej zwrotce i refrenie oficjalnego hymnu na Euro `2012 "Koko Euro spoko" / zespół Jarzębina/.
Zwycięskie drużyny i pozostali uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem, po którym nastąpiły konkurencje sportowe, a w średnich:
Wyścigi rzędów - konkurencje sprawnościowe z elementami biegów, skoków, rzutów. Każda drużyna za udział w rywalizacji dostała nagrody: gadżety i słodycze.

Mecz Piłki Siatkowej NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE.
W skład drużyny nauczycieli weszli: Monika Fijałek, Anna Koczkodaj, Jan Kondraszuk, Andrzej Kotyła, Anna Struczyk i Magdalena Palczewska, natomiast skład drużyny uczniów stanowili: Anna Jurek, Karolina Dziwulska, Izabela Ochnio, Agata Rybak, Norbert Zając, Mateusz Izdebski. Sędzią i protokolantem meczu była kontuzjowana w rękę pani dyrektor Teresa Łukaszczuk.
Wynik meczu 3:0 dla NAUCZYCIELI świadczy o doskonalej formie ciała pedagogicznego naszej szkoły, jednak najważniejsze jest, że tego dnia wszyscy bawiliśmy się wesoło i bezpiecznie.

na podst. info organizatorów