ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W SP w Żabikowie 3 Maja w kwietniu!

WIWAT SEJM, WIWAT NARÓD, WIWAT WSZYSTKIE STANY!

Uroczystości związane z Narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja odbyły się w naszej szkole już w piątek 27 kwietnia. Powód tak nagłego przyśpieszenia - wielki weekend majowy dający perspektywę aż dziewięciu dni wolnych od zajęć szkolnych! Przyznać trzeba, że w organizowaniu sobie wolnego jesteśmy mistrzami Europy i Świata.

Wspomniany piątek wypełniła zatem uroczystość patriotyczna, której celem było tym razem zwrócenie szczególnej uwagi na znaczenie Ustawy Zasadniczej w życiu każdego narodu, a także przypomnienie tego, co w preambule Konstytucji zapisano już w III Rzeczypospolitej (1997 r.). Warto te rzeczy przypominać, zaprawdę warto!

Po odśpiewanym hymnie państwowym, powitaniu zgromadzonych w hali sportowej dzieci, rodziców i nauczycieli, dyrektorka szkoły Teresa Łukaszczuk przekazała mikrofon tym, którzy mieli wypełnić treścią ważne to wydarzenie.

Nauczyciel historii pogwarzył o starych dziejach, dzieci wyrecytowały przepełnione patriotyzmem wiersze okraszone stosownymi pieśniami ("Witaj, majowa Jutrzenko", "Oda do radości", "Rota").

Na koniec dzieciaki pięknie zatańczyły poloneza przygotowanego pod kierunkiem nauczycielki WF, Moniki Fijałek, co wzbudziło niekłamany zachwyt i aplauz publiczności.

Całość przygotował, przeprowadził i opisał ...

PS:

Tego samego dnia, wczesnym popołudniem, odbył się w Urzędzie Gminy w Radzyniu Podlaskim konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Żabikowie. W wyniku postępowania konkursowego Komisja złożona przedstawicieli Gminy Radzyń Podlaski (3), Kuratorium Oświaty w Lublinie (2), Związków Zawodowych (2), Rady Pedagogicznej (1) i Rady Rodziców (1) SP w Żabikowie, zarekomendowała Panu Wójtowi powierzenie tego stanowiska na kolejnych pięć lat dotychczasowej pani Dyrektor Teresie Łukaszczuk.

Gratulujemy Pani Dyrektor!