Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - NIEZWYKŁE URODZINY

100 lat temu, 18 maja 1920 r., urodził się Wielki Polak, arcybiskup metropolita krakowski, biskup Rzymu, papież Jan Paweł II; filozof, poeta; Święty Kościoła katolickiego.

Jako Papież odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 132 kraje. W Polsce był 9 razy.
Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) świętego Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny  chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia. Dzięki odkryciu swojego powołania i aktywnym działaniom na rzecz drugiego człowieka stał się niezwykłym dorosłym.
To były bardzo udane urodziny! Święty Jan Paweł II był obecny w naszych myślach, słowach, modlitwach. Uczniowie ze Szkoły podstawowej w Żabikowie również włączyli się w te niezwykłe urodziny. Z tej okazji wykonali piękne laurki, obrazki,  napisali piękne życzenia, a nawet upiekli urodzinowe ciasto.

Swoje prace nadesłali:
Angelika Grochowska, Bartosz Karwowski, Natalia Sposób, Adam Żurawski, Cezary Niebrzegowski, Kacper Koczkodaj, Nikola Frączek, Mateusz Sławiński, Roksana Kurzacz, Lena Kojtych, Nataniel Radzikowski, Oliwier Kuśmierowski, Milena Gryta, Piotr Piekarski, Kamil Piekarski, Bartłomiej Książek, Dorota Koczkodaj.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie uczniom i ich rodzicom.

Autor: mgr Anna Ochnio