Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W środę 7 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce odbył się XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wesoła Nowina” organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Cele konkursu to zachęcanie do podtrzymywania w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, poszerzanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wytwarzanie świątecznej atmosfery, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, jak również promocja młodych talentów.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Radzyń Podlaski.

Śpiewających oceniało jury w składzie: Krzysztof Guz, Barbara Palica oraz Natalia Gątarczyk.

Naszą Szkołę w kategorii Przedszkola/Oddział Przedszkolny reprezentował Zespół: Julia Żurawska oraz Lena Szwed. Śpiewający Duet zajął III miejsce. Do występu uczennice przygotowała Pani Magdalena Palczewska.

W kategorii klas I-III reprezentował nas Zespół Wokalny w składzie: Oliwia Niebrzegowska, Zuzanna Ostropolska, Kacper Kurzacz, Filip Gogół. Uczniowie wyśpiewali III miejsce. Do występu przygotowała ich Pani Anna Struczyk.

W kategorii klas IV-VI szkołę reprezentowała Lena Kojtych, która jako solistka zdobyła II miejsce. Do konkursu przygotował ją Pan Zbigniew Kania.

Nagrodzeni otrzymali muzyczne puchary, dyplomy oraz świąteczne upominki.

Gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Anna Koczkodaj