WYCIECZKA DO SIEDLEC

W poniedziałek, 27 listopada 2023 roku uczniowie z klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Żabikowie wybrali się na wycieczkę do Siedlec.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Teatru na spektakl „Dziewczynka z zapałkami”. Po zakończeniu przedstawienia zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta uczniów naszej szkoły w Redakcji Katolickiego Radia Podlasie. Na początku odwiedzin Pani Redaktor przybliżyła najważniejsze zasady funkcjonowania rozgłośni. Opowiedziała o zadaniach realizatora, reportera i spikera. Mówiła też na temat głosu radiowego, montażu dźwięku oraz realizacji programu.

Podzieleni na dwie grupy odwiedziliśmy studio nagraniowe. Uczniowie wzięli udział w nagraniu - przedstawili się do mikrofonu. To bez wątpienia wywołało duże emocje. Nasi  uczniowie dzielnie poradzili sobie z tremę i bardzo dobrze odnaleźli się w roli spikera. Efekt końcowy, czyli odsłuchiwanie nagranych wypowiedzi dostarczyło wszystkim radości. Wizytę w Katolickim Radiu Podlasie zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Diecezjalne w Siedlcach.

Ostatnim punktem wycieczki był posiłek, na który udaliśmy się do McDonalda.

Myślę, że wycieczka dostarczyła naszym uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Autor: Anna Koczkodaj