Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Dnia 04 września 2023 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie Pani Anna Koczkodaj Dyrektor Szkoły serdecznie powitała przybyłych gości oraz wszystkich członków społeczności szkolnej.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli: Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Pani Barbara Palica Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski, Pan Andrzej Opolski sołtys wsi Żabików, Pan Grzegorz Mazurek sołtys wsi Bedlno, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Rodzice Naszych Uczniów, najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-VIII.

Pani Dyrektor swoje przemówienie rozpoczęła od wymownych słów Marii Grzegorzewskiej:

„Im kto jest lepszym człowiekiem, lepiej do pracy przygotowanym, im ma większą dla drugich życzliwość, głębszą o nich troskę i poczucie odpowiedzialności za swoją pracę, tym większy zostawi ślad w duszach dzieci.”

W dalszej części przemówienia powiedziała, że po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok.

Każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Wszyscy przychodzimy do szkoły z sercami pełnymi nadziei.

Przed nami 10 miesięcy nauki, korzystajmy z faktu, że ten czas spędzimy wspólnie i okazujmy sobie zrozumienie i życzliwość.

Uczniom Pani Dyrektor życzyła zdrowia, zapału do nauki oraz wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnymWyraziła nadzieję, że będą przychodzić do szkoły z ochotą i radością, i że wyniosą z niej wiele dobrych wspomnień. Nauczycielom i Wychowawcom życzyła odwagi i rozwagi w podejmowaniu działań i wyzwań, wielu sukcesów, osiągnięcia zawodowej i osobistej satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy. Prosiła, aby byli dla uczniów autorytetem, wsparciem i z uśmiechem na twarzy wypełniali swoją misję, mimo różnych przeciwności.

Rodzicom życzyła, by nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do radości z osiągnięć dzieci oraz dobrej, owocnej współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia.

Zwieńczeniem przemówienia było przedstawienie wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrali: Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, a następnie Pani Barbara Palica Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski.

Rok szkolny 2023/2024 został uroczyście rozpoczęty!

Niech przyniesie Wszystkim członkom społeczności szkolnej same pozytywne doświadczenia oraz pozwoli spełnić wszystkie zamierzone cele.

Autor: Anna Koczkodaj